Магазин

БІЛЬ У СТЕГНІ

Магазин
БІЛЬ У СТЕГНІ

Якщо у вас болить стегно – тут ви можете дізнатися, що спричиняє біль у стегні та як можна самостійно з цим впоратися.

 

Біль у стегні  один із найпоширеніших видів болю. Цікаво, що люди, які страждають від цього, часто не можуть точно сказати, де болить їх стегно/таз. Це тому, що стегна, пах, сідниці та поперек пов’язані один з одним фасційними структурами. Якщо природна м’язова та фасційна напруга в стегні стає незбалансованою  з’являється біль у стегні.

ЩО ТАКЕ БІЛЬ У СТЕГНІ?

Все більше і більше молодих людей відчувають гострий або хронічний біль у стегнах  біль, що виникає раптово або триває більше трьох місяців. Біль може виникати після фізичних навантажень, але також з’являється і в стані спокою. З медичної точки зору біль у стегні називається «коксалгія». Багато людей, які страждають на це захворювання, плутають біль в стегні та остеоартроз стегна. Але остеоартроз  лише одна з можливих причин болю, а це значить, що заміна тазостегнового суглоба не є обов’язковою. Найчастіше поєднання стиснення, скорочення та злипання м’язів і фасцій призводить до зміщення. Біль  ознака того, що ваше тіло більше не здатне функціонально компенсувати ці порушення.

ЯКІ СИМПТОМИ БОЛЮ В СТЕГНАХ?

Симптоми, пов’язані з болем у стегні, залежать від того, що його спричиняє. Часто люди відчувають біль у стегні при вставанні, при ходьбі, при лежанні на боці або після бігу, а також біль у наступних ділянках:

  • всередині стегна;
  • за межами стегна;
  • у стегні;
  • у паху;
  • в сідницях.

БІЛЬ У СТЕГНАХ: КОЛИ ВАРТО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ ТА ЯКИЙ СПЕЦІАЛІСТ ВАМ ПОТРІБЕН?

Якщо біль сильно обмежує ваше повсякденне життя  зверніться до лікаря. Він зможе перевірити, чи є у вас якісь структурні зміни, зокрема остеоартроз стегна, запалене сухожилля, тріщини чи переломи кісток або бурсит (запалення бурси).

 

Від типу болю залежить, чи потрібно звернутися до лікаря. Вам видніше, чи варто пройти обстеження. У разі сумнівів краще перестрахуватися, ніж шкодувати. Перше, що потрібно зробити,  це відвідати сімейного лікаря. За необхідності він може направити до потрібного фахівця  ортопеда, терапевта, ревматолога або хірурга.

 

У вас гострий біль? Може, після аварії або падіння? Тоді дуже важливо звернутися до лікаря.

 

Але не забувайте: хронічний біль у ділянці стегна часто викликаний стисканням в міофасційній системі. Ви можете зняти цю напругу за допомогою методів мануальної терапії.

 

ЯК ВИНИКАЄ БІЛЬ У СТЕГНІ?

Вкорочені м’язи або фасційні спайки часто є причиною проблеми. Якщо ми хочемо зрозуміти, як виникає біль у стегні, спочатку потрібно поглянути на те, як влаштований тазостегновий суглоб.

 

Тазостегновий суглоб з’єднує таз зі стегном. Тазостегновий суглоб кулястий. Після коліна тазостегновий суглоб є другим за величиною суглобом у людському тілі, й на нього припадає близько 60% ваги вашого тіла. Всередині та зовні суглобової капсули є зв’язки, які допомагають підвищити стабільність. Суглобова капсула знаходиться в двох шарах м’язів, які включають до 26 окремих м’язів. Як бачите, тазостегновий суглоб має складну будову. Ось чому причини болю в стегні можуть значно відрізнятися, і дуже важливо отримати правильний діагноз для його лікування.

БІЛЬ У СТЕГНІ МОЖНА КЛАСИФІКУВАТИ НА ТРИ ГОЛОВНІ ГРУПИ ЗАЛЕЖНО ВІД ЙОГО ПРИЧИНИ:

1. Біль у стегні, що вражає суглоб (суглобовий біль).

Це остеоартроз, запалення (артрит), остеонекроз головки стегнової кістки (коли кісткова тканина стегна відмирає) та синдром удару стегна.

2. Біль у стегні навколо суглоба.

Біль частіше походить від структур, що оточують стегно (м’язи, сухожилля, зв’язки, синовіальні сумки). Ви часто відчуваєте його на зовнішній стороні стегна.

3. Біль у стегні, що походить від інших частин тіла.

 

Біль може виникати в поперековому відділі хребта, колінах або крижово-клубовому суглобі та поширюватися до стегна.

Звичайно, на практиці не завжди можливо пов’язати біль з однією з цих конкретних ділянок. Нерідко до болю в стегні призводить поєднання цих трьох ділянок.  Проте обізнаність щодо стану цих трьох зон може допомогти. Це єдиний спосіб зрозуміти, звідки походить біль.

ДОКТОР ТОРСТЕН ПФІТЦЕР, СИСТЕМНИЙ БОЛЬОВИЙ ТЕРАПЕВТ І ТРЕНЕР ЗДОРОВ’Я:

«В переважній більшості випадків біль у стегні виникає через занадто сильне напруження та вкорочення м’язів і фасцій, спричинене нерівномірними навантаженнями під час занять спортом або повсякденним ритмом життя. Якщо не усунути цей дисбаланс за допомогою міофасційних вправ, підвищений тиск призведе до більш швидкого зносу суглобового хряща. А це породжує обширний остеоартроз. Якщо хочете вчасно самостійно позбутися болю в стегні, вправи BLACKROLL®  неймовірно ефективний інструмент».

 

ЛІКУВАННЯ БОЛЮ В СТЕГНІ

На жаль, чарівних ліків від болю в стегні ще не вигадали. Як це часто буває, необхідно усунути причини, щоб вирішити проблему в майбутньому. Продукти BLACKROLL® особливо корисні для полегшення навколосуглобового болю в стегні та болю власне в стегні, що походить від інших частин тіла. Звичайно, допоможе зменшити біль і мануальна терапія фізіотерапевта в поєднанні з фізичними техніками (електротерапія, холод/тепло і т. д.). Важливим є те, що ви поєднуєте ці пасивні техніки з активними.

 

Що це означає? Зміна способу життя та багато терпіння. Але не хвилюйтеся: за допомогою правильних технік можна позбутися болю у стегні.

 

1) Мобілізація та розслаблення м’язів навколо стегна.

Звичайне тренування фасції з BLACKROLL® допоможе розслабити структури навколо стегна. Це знімає напругу з м’язів і може полегшити біль. Працюємо з такими ділянками:

  • згиначі стегна;
  • сідничні м’язи;
  • м’язи стегна з усіх боків;
  • поперек.

 

2) Розтяжка м’язів для відновлення руху.

Ваші тканини розслабились? Чудово. Тепер, коли ви це зробили, важливо перейти до ряду вправ на розтяжку, щоб відновити довжину структур навколо стегна. Мета полягає в тому, щоб не дати голівці стегнової кістки так сильно затягуватися в западині. Це важливо для запобігання остеоартрозу.

 

3) Активізація та зміцнення м’язів навколо стегна.

Спосіб життя, коли ви здебільшого сидите, та односторонні рухи тіла можуть призвести до виснаження певних груп м’язів. Це означає, що контроль над м’язами більше не задовільний, тож потрібен сторонній вплив на суглоб. Виконуючи цілеспрямовані вправи на зміцнення та стабілізацію, можна відновити міофасціальний баланс тіла.

ОСЬ ЯК МОЖНА ЗАПОБІГТИ БОЛЮ В СТЕГНІ

  • Ви тримаєте біль під контролем? Тоді переконайтеся, що це так, і внесіть деякі зміни до способу життя:

     

    • Коли ви сидите або стоїте, постарайтеся рівномірно розподілити вагу між ніжками стільця з обох сторін або на обох ногах.
    • Якщо вам доводиться багато сидіти на роботі, робіть регулярні перерви для пересування.
    • Дотримуйтесь збалансованої дієти і стежте за своєю вагою.
    • Зніміть напругу за допомогою вправ для фасції.
    • Регулярно виконуйте підібрані вправи, щоб активізувати м’язи і підвищити рухливість.
    • Часто рухайтесь (переконайтеся, що ваші рухи не завдають болю).