Замовити дзвінок

ЗАНЯТТЯ З ФІТНЕС-ГУМКОЮ ДЛЯ ВАГІТНИХ

23 Лютий 2021

Вагітність – час, коли жінка максимально уважно ставиться до здоров'я і самопочуття. Не останню роль в цьому грає активний спосіб життя з помірними фізичними навантаженнями. Повністю відмовлятися від них небажано. Якщо жінка займалася спортом до вагітності, то і під час її не захоче ліниво сидіти вдома. Оптимальним варіантом для домашніх тренувань стануть комплекси з використанням фітнес-гумок.

Тренування з фітнес-гумками для вагітних: користь

Кращим часом для зайняття спортом буде другий триместр, коли жінка зазвичай відчуває прилив енергії й сил. Вагітність – час, коли можна підтримувати загальний тонус організму і самопочуття, адже спорт сприяє виробленню «гормону радості». Гумка для фітнесу допоможе зробити тренування різноманітними.

Період тренувань – з початку четвертого місяця по кінець шостого (другий триместр). Це безпечний час для того, щоб підтримувати тонус м'язів. У першому триместрі краще утриматися від навантажень, щоб не зашкодити плоду. Багато хто не може займатися спортом в цей період, причиною чому є токсикоз. Але якщо ближче до 4-го місяця у вас цієї проблеми немає, до зайняття можна приступити раніше.

Тренування для вагітних

Передусім, фітнес – це підготовка до пологів: вони будуть менш довгими й хворобливими. Користь правильно побудованого комплексу:

 • підвищить еластичність шкіри, зменшивши кількість розтяжок;
 • допоможе налаштувати техніку дихання;
 • зміцнить м'язи кора – це допоможе полегшити пологи;
 • позбавить від сильної набряклості, зменшить ризик розвитку варикозу;
 • допоможе не набрати надто багато кілограмів.

За допомогою регулярного зайняття організм не лише підготується до народження дитини. Після пологів тіло швидше повернеться в колишню форму. Треновані м'язи витриваліші, вони вимагають більше енергії. Як результат – менше жирових відкладень, міцніша будова тіла.

Підбираючи комплекс для зайняття вдома, важливо пам'ятати одне правило: попередня консультація у лікаря. Погоджуйте з ним кожну вправу, кількість підходів, тривалість тренування. Під час зайняття важливо не перевтомлюватися. Якщо сумніваєтеся, що ваша техніка виконання буде правильною, не зайвим буде звернутися по допомогу до професійного тренера.

Чи є протипоказання?

Використання фітнес-гумок для тренувань під час вагітності принесе тільки користь, якщо подібне навантаження для організму – звичне. Враховуйте, що використання гумок має протипоказання:

 • наявність хронічних захворювань;
 • проблеми з роботою нирок;
 • погане самопочуття, що триває тривалий час;
 • висока температура;
 • відхилення в роботі плаценти або інших органів;
 • проблеми з м'язами тазового дна, які були й до вагітності.

Звертайте увагу на самопочуття і відчуття і «сигнали», які подає організм. При дискомфорті, слабкості від вправ треба відмовитися. Токсикоз – теж не кращий «супутник» фітнесу. Зараз завдання жінки – максимально піклуватися про себе, в пріоритеті знаходиться дитина. Питання «зайвих кілограмів» краще залишити на потім і не займатися спортом на догоду громадській думці.

Комплекс вправ з фітнес-гумками

Перед тренуванням обов'язково – розминка, щоб розігріти зв'язки. Можна зробити вправи на розтяжку, якщо ви раніше займалися стретчингом або маєте хорошу гнучкість. Для домашнього зайняття буде досить каремата або гімнастичного килимка. Якщо його немає – можна сісти на килим або постелити плед.

Вправи з резинкою

Кожна вправа - по два підходи, в ньому від 5 до 10 повторень. Комплекс виглядає таким чином:

 1. «Руки в сторони». Вправу виконують таким чином: гумку треба зафіксувати на зап'ястках, руки витягнуті вперед і зігнуті в ліктях. Долоні – до себе. Зробіть вдих, а на видиху розведіть руки, розтягуючи стрічку.
 2. «Жим». Початкове положення – руки вгору, гумку тримаєте за краї. На видиху опустіть руки вниз до прямого кута в ліктях, розтягуючи гумку.
 3. «Відведення ніг». Початкове положення – сядьте на підлогу, гумку зафіксуйте на кісточках. Відводьте одну ногу убік і злегка вгору, другою упираючись в підлогу. Ускладнений варіант – одночасне розведення обох ніг.
 4. «Сідничний місток». Виконують лежачи на підлозі, ноги зігнуті, стопи щільно стоять на підлозі, руки лежать уздовж тіла. Гумка знаходиться трохи вище за коліна. Видихаючи, підніміть стегна, напружуючи сідничні м'язи, затримаєтеся в такому положенні на пару секунд. Стегно повинне знаходитися приблизно на одній лінії з корпусом.
 5. «Мертва тяга». Стрічку покладіть на підлогу, встаньте на неї посередині, ноги разом. Руками візьміться за кінці стрічки. Техніка виконання: робіть нахили з прямими ногами, таз відхиляйте назад, поперек і спина – рівні. Навантаження – на задню поверхню стегна.

Під час виконання комплексу стежите за тим, щоб поперек сильно не прогинався. Не забувайте дихати – не затримуйте дихання. Вдихи й видихи мають бути плавними.

Якщо відчули дискомфорт, відразу ж припиніть тренування. Пам'ятайте, що дитина зараз – у пріоритеті.

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік
За допомогою сповіщень про замовлення можна не тільки отримувати актуальну інформацію по замовленню, а й мати швидкий канал зв'язку з магазином