Замовити дзвінок

Залишаємо біль у спині в минулому

09 Жовтень 2019

Біль у спині – одна з найпоширеніших причин втрати працездатності у людей в Україні. Майже у кожної третьої людини часто або навіть завжди є проблеми зі спиною. Причина цих проблем частіше за все – неправильна постава та перенапруження, які у свою чергу призводять до обмеження руху та болю. Ми разом з нашим експертом, доктором Лутцом Грауманом покажемо, як ви швидко та легко зможете повернути форму вашій спині, яка болить.

БІЛЬ У СПИНІ: СИМПТОМИ ТА ПРИЧИНИ

Коли болить спина, люди одразу думають про грижу міжхребцевого диска. Однак в основному, перенапруга в спині є більш вірогідною причиною. У цьому випадку поперековий відділ хребта є ареалом болю, а не його причиною. Якщо ж наявна саме грижа міжхребцевого диска, то це викликає довготривалий біль. У великої кількості людей МРТ (магнітно-резонансна терапія) випадково виявляє пошкодження міжхребцевих дисків, які не викликають ніяких скарг. Поряд з неправильно оціненими причинами болю в спині, вони часто також не піддаються націленому лікуванню.

КОЛИ БОЛИТЬ СУГЛОБ

Біль у спині не тільки неприємний сам по собі, це також серйозний сигнал тривоги організму. Класичний спосіб позбутися його – зміцнення м'язів корпусу за допомогою статичних вправ на тренажерах. Вважається, що ця мускулатура вимагає більшої сили та напруги. Але ці вправи призводять тільки до короткочасного поліпшення симптомів; в довгостроковій перспективі біль повертається. Але найчастіше ці м‘язи зовсім не слабкі, а просто перенапруженні.. Ця перенапруга діє на хребет з великою тягнучою силою, провокуючи подразнення та перевтому, з чого і випливає вимушена постава. Однак подальше уникнення руху насправді не є діючим. Навпаки, націлений рух в попереку і робота напружених м'язів може допомогти у довгостроковій перспективі.

 Звідки береться ця перенапруга? Для цього ми повинні розглянути тіло як одну цілу систему. Постійна неправильна постава при сидінні викликає не тільки напруження м'язів стегна, а також перенапруження мускулатури корпусу. Через малу кількість руху страждає також рухливість стегна. Кульшовий суглоб є так званим кульовим суглобом і в здоровому стані має дуже великий діапазон руху. Якщо цей суглоб обмежений на довгий час, тіло намагається підтримувати рухомість за допомогою інших структур.

 Саме це впливає на структури, які знаходяться вище та нижче нерухомого стегна. Сам по собі поперековий відділ хребта не дуже рухливий у плані обертів та бічних нахилів, але, тим не менш, постійно провокується надмірними рухами, які призводять до рефлекторного перенапруження в корпусі для захисту хребта, спинного мозку тощо.

Біль у спині

УСПІШНО ВИЛІКУВАТИ БІЛЬ У СПИНІ

Для того, щоб запобігти болю в спині в довгостроковій перспективі, спочатку треба поліпшити рухливість стегна, щоб уникнути рефлекторного захисного перенапруження у спині. Водночас треба зміцнювати м'язи-антагоністи перенапруженої мускулатури, так звані «м'язи кору». (мається на увазі м'язи живота, але поняття «кор» також використовується)

Метою вправ є:

  1. Поліпшення рухливості кульшового суглоба на всіх рівнях
  2. Послаблення фасціальної тканини та опрацювання її скорочень
  3. Функціональне зміцнення м'язів кору

МАСАЖ СТЕГНА ЗА ДОПОМОГОЮ BLACKROLL® BOOSTER

Масаж стегна ролом з вібрацією BLACKROLL

ВИКОНАННЯ:

Сядьте на BLACKROLL® BOOSTER в легкому бічному положенні. Мета полягає в тому, щоб промасажувати м'язи, які знаходяться безпосередньо під тазовим гребнем. Прокочуйте в цьому місці приблизно 5-10 сантиметрів вгору і вниз. Якщо ви відчуваєте больові точки, зупиніться на цьому місці приблизно на 15 секунд- нехай ця точка опрацьовується за допомогою вібрації глибокої дії.

ТРИВАЛІСТЬ:

1-2 хвилини масажу на кожну ногу

КІЛЬКІСТЬ ПІДХОДІВ:

2

ЧАСТОТА:

2-3 рази на тиждень

COOK BRIDGE ІЗ BLACKROLL® BALL 08

Вправа з фасціальним м'ячем BLACKROLL

ВИКОНАННЯ:

Ляжте на спину і нахиліть своє коліно під кутом 90 градусів. Розташуйте BLACKROLL® BALL 08 між вашим стегном і ногою. Потягніть ногу цієї сторони нагору і коліно як можна далі у напрямку верхньої частини тіла і зіжміть міцно кулю. Тепер давіть на п’ятку другої ноги у підлогу і штовхайтесь стегном нагору. Ця вправа активує м’язи сідниць і відмежовує рухи поперекового відділу хребта.

ТРИВАЛІСТЬ:

15 разів на ногу

КІЛЬКІСТЬ ПІДХОДІВ:

2-3

ЧАСТОТА:

2-3 рази на тиждень

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік