Хороша регенерація – це один із найважливіших кроків у тренуваннях, хоча цим, на жаль, дуже часто нехтують.

Коли людина працює на повну силу, але мало уваги звертає на відпочинок, відбувається регрес і відсвяткувати свої маленькі перемоги стає неможливим.

Швидко відбувається так зване «перетренування». Розум і тіло стають важкими, м’язи перенапружені і вони починають боротьбу самі з собою. Якщо ви вчасно не впізнаєте ці попереджувальні знаки, то спортивні травми не змусять себе чекати. Звичайно, що тренуватися треба, але важливо пам’ятати, що адаптація до тренувань відбувається у період між заняттями. Тому, якщо ви сплануєте приділяти увагу і навантаженням, і відновленню, успіх точно прийде. Гарантовано!  

1. Помічайте сигнали свого тіла

Ваше тіло – це ваш найкращий порадник! Якщо ви почуваєтесь втомленими, слабким та хворим, але все одно приходите на тренування, то це скоріше віддалить вас від цілі, аніж приблизить. Звичайно, іноді таке відчуття буває і помилковим. Саме тому дуже важливо прислуховуватись до свого внутрішнього стану.

Тільки бадьоре тіло і дух можуть формувати нові стимули та зберігати їх. Часто «менше» означає більше. Я думаю, що у багатьох випадках ви зрозумієте, що ваш організм має рацію і відчуває краще за вас, що йому необхідно.

2. Сильна основа і витримка

При відновленні люди дуже часто забувають, що тяжке тренування або змагання — це не тільки фізичний виклик, а ще й психологічний. І для цього також треба виділити час, аби відпочити ментально. Спорт - не тільки тілесний, а ще й психологічний стрес. Але, звичайно, можна зробити себе більш сильним, працюючи над фундаментом, тобто своєю витривалістю. Чим більше терпіння я маю, тим скоріше я зможу покращити свою стресостійкість, концентрацію і передусім здатність до відновлення.

3. Будьте кмітливим при плануванні тренувань 

Для відновлення дуже важливо привносити різноманітність у тренування.

Вправи на витривалість, інтервальні тренування, силові тренування і, перш за все, гнучкість повинні завжди розвиватись поперемінно. Між двома повноцінними тренуваннями повинна бути пауза як мінімум 72 години, тобто три доби. У проміжку ви можете у спокійному ритмі працювати над своєю витривалістю.

4. Подбайте про правильне «пальне» для вашої рухливості

Ваше харчування повинно бути різноманітним, повноцінним, із великою кількістю клітковини і найголовніше – багатим на мінерали та вітаміни. Особливо цінними є перші 45 хвилин після тренувань. Важливо також пити щось, що врівноважить баланс рідини і мінералів. Запаси цукру і білку повинні бути також відновленими. Абсолютне табу – це алкоголь після тренувань. Цей отруювач клітин сильно перешкоджає регенерації, а у деяких випадках може навіть руйнувати адаптивність до навантажень.

5. Активне і пасивне відновлення 

Після тренувального темпу ви повинні обов'язково пройти фазу «охолодження»: прийдіть у себе і дайте м'язам «згорнутись». Але перед цим не забудьте попити!

До активної регенерації звичайно належить розтяжка. Тут я рекомендую пропрацювати задіяні м’язові регіони за допомогою продукції BLACKROLL® RUNNING BOX. Вони чудово підходять для цього. Але я б не робила вправи на розтяжку одразу після тяжкої тренувальної сесії, скоріше наступного дня, коли м’язи не у такому стресовому стані.

Дуже важлива також пасивна регенерація: просто хай ваш розум «поблукає», наприклад, під час масажу, сауни чи контрастного душу і найголовніше наостанок: повноцінний сон! Коли ви спите, клітини оновлюються, обмін речовин регулюється, імунна система відновлюється і багато іншого! Якщо у вас не виходить гарно засипати, поставте свій графік тренувань під сумнів.

Продовжуйте у тому ж дусі,

Ваша Моккі