Замовити дзвінок

ВПРАВИ ПРОТИ СКОЛІОЗУ: ЯКІ І З ЯКИМ ВАЛИКОМ ВИКОНУВАТИ

27 Січень 2021

Сколіоз є одним з найбільш поширених захворювань постави, при якому хребетний стовп деформується у фронтальній площині. Проявитися хвороба може, починаючи з 4-річного віку. Але найбільша небезпека загрожує в підлітковому віці, коли м'язи буквально «не встигають» рости за хребцями. Хвороба не лише міняє вигляд людини, але і заважає роботі внутрішніх органів.

Сколіоз і його вплив на самопочуття

Сколіоз – недуга, яка негативно впливає не лише на зовнішній вигляд людини. З'являючись в підлітковому віці або в дитинстві, він заважає нормальному розвитку дитини. Він може призвести до затримки фізичного розвитку, неправильного формування систем органів.

Відбивається деформація осанки на самопочутті людини у міру прогресу. Починаючи з другої стадії, з'являються скарги на погану роботу органів і систем. Хворобу можна розпізнати вже на початковому етапі за такими симптомами:

 1. Найголовніша ознака хвороби – це викривлення хребта, яке помітне з боку.
 2. Плечі знаходяться не на одному рівні – одно з них буде опущено, інше – підведено.
 3. Нерівне розташування лопаток.
 4. Проблеми з диханням, головні болі, запаморочення – з'являються при другій мірі викривлення.
 5. Плоскостопість – є частим супутником недуги.

Небезпека сколіозу в тому, що він відбивається на роботі усіх внутрішніх органів і систем. З'являються больові відчуття в області шиї, запаморочення, часті головні болі. Все це – наслідок порушення кровообігу.

Деформація також здавлює грудну клітку, що відбивається на роботі дихальної системи. М'язи тіла нерівномірно розвиваються – може розвинутися атрофія. Людина скаржиться на підвищену стомлюваність. Прогресуючий сколіоз викликає перенапруження сердечного м'яза, що призводить порушенням в роботі цього органу.

Види сколіозу і їх особливості

Сколіоз є викривленням хребта управо або вліво у бічній площині. В результаті виокремлюють лівобічний або правосторонній види хвороби. При викривленні в обох напрямах йдеться про S-подібний сколіоз. При одному бічному викривленні говорять про С-подібний, а Z-подібний – коли хребетний стовп відрізняється трьома дугами викривлення.

Також в медицині розрізняють декілька мір викривлення:

 1. Перша – коли кут викривлення менш як 10 градусів, неозброєним оком таку деформацію не видно.
 2. Друга – міра деформації від 11 до 25 градусів.
 3. Третя – від 26 до 50 градусів. Деформацію видно неозброєним оком, людина страждає від болів.
 4. Четверта – викривлення понад 51 градус. В цьому випадку спостерігають проблеми з роботою внутрішніх органів і опорно-рухового апарату.

При будь-якій деформації у пацієнта спостерігають порушення м'язового тонусу, ослаблений м'язовий корсет. Поступово прогресує атрофія м'язових волокон, що тільки посилює ситуацію. Щоб цього не допустити, і знадобиться лікувальна гімнастика. Вона зміцнює м'язовий і зв'язковий апарат, знімає спазми, покращує дихання і загальне самопочуття.

Найбільш ефективним буде лікування на ранній стадії, коли недуга ще не встигла сильно зачепити органи та системи. В цьому випадку гімнастику можна робити вдома, комбінуючи її з іншими методами лікувальної фізкультури та фізіотерапії, які призначив лікар.

Вправи з масажним валиком проти сколіозу

Використання фітнесу в лікуванні сколіозу – одно з головних умов одужання і поліпшення стану. При першому і другому ступені захворювання вправи роблять з дозволу лікаря – їх можна виконувати вдома. При третій стадії – тільки під наглядом фахівця. Програму в цьому випадку підбирають індивідуально – виходячи зі стану здоров'я. Четверта міра сколіозу виключає будь-які фізичні вправи – тут допоможе тільки хірургія.

Регулярні та правильно виконувані вправи допоможуть добитися такого ефекту:

 • виправлення деформації хребта;
 • зміцнення м'яза хребетного каркаса;
 • зняття напруги з м'язів, позбавлення від скутості;
 • хвороба не прогресуватиме далі;
 • піде м'язова напруга з області плечей і шиї;
 • сформується рівна постава;
 • нормалізується дихання;
 • рухливість плечового пояса покращає.

Вправи для профілактики сколіозу

Багато людей нехтують фізичною активністю, вважаючи її даремною, не вірячи в ефективність. Але правильно підібрані вправи в лікуванні сколіозу – важлива складова, без якої неможливе повноцінне відновлення. Щоб подібний метод лікування пішов тільки на користь, під час виконання комплексу треба дотримуватися правил:

 1. Допускається тільки пасивне розтягування хребта – без навантажень на м'язи.
 2. Дотримуйтеся регулярності та техніки виконання – оптимально робити комплекс щодня.
 3. Обов'язково розігрітися перед початком зайняття – це треба для відгуку м'язів, підготовки до фізичного навантаження.
 4. Розпочинайте з простих вправ, а закінчуйте складнішими.
 5. Виконуйте все в повільному темпі – без різких рухів, додаткових навантажень.
 6. Для такої лікувальної гімнастики не потрібні обважнювачі – це категорично заборонено. Відвідувати спортзал або займатися будь-яким видом спорту також не можна до повного одужання.

Одними з найбільш затребуваних і ефективних є вправи з масажними валиками. Вони допомагають впливати на м'язи спини й хребетний стовп, щоб зняти напругу, допомогти в створенні красивої постави.

Які вправи можна робити з масажними валиками:

 1. Валик під лопатками. Для цього ляжте на підлогу і покладіть валик під лопатки, ноги зігніть в колінах і розведіть в сторони. Ступні залиште з'єднаними. Полежте в такій позі 2-3 хвилини, поступово збільшуючи її до 10 хвилин. Намагайтеся максимально розслабитися.
 2. Випрямлення хребта. Сядьте на стілець, підклавши валик під ліву сідницю, якщо хребет викривлений вправо (і навпаки). Лівою рукою візьміться за край стільця, потягніться плечем вниз, одночасно піднімаючи праву руку. Тримайте позу декілька секунд, повторіть вправу ще 5 разів.
 3. Японська методика. Ляжте на підлогу, поклавши валик в область попереку, під пупок. Розведіть ноги на ширину плечей, одночасно розгорнувши ступні друг до друга так, щоб вони торкалися пальцями. Витягніть руки над головою, щоб вони торкнулися мізинцями один одного. Затримайте положення на 2 хвилини, поступово збільшуючи тривалість до 5.

Розслаблення м'язів подвійним м'ячем BLACKROLL

Зробивши останню вправу, акуратно вийдіть з неї. Для цього поверніться на бік, встаньте на карачки й повільно вигніть спину як кішка. Після повільно встаньте на ноги.

Також можна задіяти для терапії кульки для точкового масажу. Парні моделі допомагають випрямити спину, розслабити м'язи. Для шийної зони обирайте вироби малого розміру, для поперекового і грудного відділів – великі.

На завершальному етапі зробіть розтяжку, дихальну гімнастику, походіть декілька хвилин на місці. Після зайняття тримайте спину в теплі – краще надіти теплу кофту, щоб уникнути переохолодження і протягів. Пам'ятайте, що вправи з валиком не можна робити при підвищеному тиску, грижах і травмах хребта, під час вагітності.

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік