Замовити дзвінок

П'ЯТКОВА ШПОРА — ЯК ЗНЯТИ БІЛЬ?

П'яткова шпора

У вас сильно болить ступня, ніби ви наступаєте на якийсь уламок або цвях. Незважаючи на складність проблеми, є декілька ефективних технік, за допомогою яких ви зможете подолати цю проблему. До цих технік належать систематичні вправи за допомогою продукції BLACKROLL®.

Ми покажемо вам трішки пізніше декілька дієвих з них. А зараз до головного питання: що ж це насправді - п’яткова шпора?

ЩО ТАКЕ П’ЯТКОВА ШПОРА?

П’яткова шпора - це кістковий наростень на п’ятковій кістці. Знаходиться або на задній частині п’ятки (верхня п’яткова шпора), або у нижній частині п’ятки (нижня п’яткова шпора). Вона виникає внаслідок кальцинозу* зв’язок на стопі або ахіллового сухожилля.

*Кальциноз - відклади кальцієвих солей у тканинах.

Довгий час експерти вважали, що кістковий наростень є безпосередньо відповідальним за біль, оскільки врізається у тканину. Тому раніше операції проводили частіше, ніж зараз. Хоча довготривалі покращення після них траплялись не часто. 

Тепер відомо, що біль викликається не наростнем, а хронічним запаленням підошовної фасції, тобто віялоподібною зв’язкою у нижній частині стопи. У рідких випадках біль може виникати через запалення ахіллового сухожилля.

ЯК ВИНИКАЄ П’ЯТКОВА ШПОРА?

Причиною п’яткової шпори майже завжди є перевантаження або недорозвиненість стопи. Сухожилля є занадто сильно розтягнутими, тому що мало розгортаються під час бігу та ходьби, або м'язи стопи занадто слабкі, щоб підтримувати виїмку стопи. Зайва вага при цьому може бути також фактором.

Професор Торстен Пфітцер (Torsten Pfitzer), терапевт і коуч із питань здоров’я, говорить: «У цілому люди за біологією – це бігуни на витривалість. Але сьогодні, у цивілізованому світі ми навряд чи так навантажуємось. За допомогою взуття і зручностей у повсякденному житті, не всі фізіологічні структури залишаються потрібними, через це вони стають нерозвиненими. А тому треба багато займатись спортом».

Якщо впродовж довгого періоду сухожилля піддаються сильному або неправильному навантаженню, розвиваються невеликі тріщини і запалення. Тіло намагається допомогти: воно відкладає вапно на уражені сухожилля, щоб вкоротити і звільнити їх. Тому п'яткова шпора є заходом застереження у надзвичайній ситуації для організму.

Однак, якщо навантаження продовжується, процес запалення також розвивається. Тканина, яка оточує кістковий наростень, залишається запаленою і часто викликає біль.

Симптоми п'яткової шпори

ЩО ВИ МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ПРИ П'ЯТКОВІЙ ШПОРІ?

Важливо: спочатку проконсультуйтесь зі своїм лікарем з цього приводу. Ця стаття надає тільки загальну інформацію і не може бути використана, як привід для встановлення діагнозу чи призначення лікування. І не може замінити похід до лікаря. 

Поряд із переліком медичних і фізіотерапевтичних процедур, а також вправ на зміцнення м’язів стоп, розкатування підошовної фасції із BLACKROLL® MINI і BLACKROLL® BALL допоможуть подолати біль. Нещодавнє дослідження підтверджує це.  

 

ДОСЛІДЖЕННЯ ЩОДО ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОДУКЦІЇ BLACKROLL® ПРИ П`ЯТКОВІЙ ШПОРІ

У дослідженні, опублікованому в Міжнародному журналі фізіотерапії та досліджень у квітні 2018 року, було розглянуто безпосередній вплив прокатування підошовної фасції на біль та розподіл ваги у людей з п’ятковою шпорою.

Результат: за допомогою прокатування можна послабити біль.

ВПРАВИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ БОЛЮ ПРИ П'ЯТКОВІЙ ШПОРІ

Наступні вправи можуть допомогти розслабити підошовну фасцію і тим самим зменшити больові відчуття.

№1

Вправа для стопи з ролом BLACKROLL

ПОЧАТКОВЕ ПОЛОЖЕННЯ 

У стоячому положенні розмістіть праву ногу на BLACKROLL® MINI. 

ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ

Зосередьте вагу тіла на правій нозі, яка розташована на роллі BLACKROLL® MINI. Починайте розкатувати ролл під однаковим тиском уперед-назад, уздовж між пальцями і п’ятою. Затримуйтесь на больових точках близько 10 секунд і посилюйте тиск на BLACKROLL® MINI. Потім відпускайте та переходьте на ліву ногу, коли пропрацюєте праву.

№2

Вправа для стопи з подвійним м'ячем BLACKROLL

ПОЧАТКОВЕ ПОЛОЖЕННЯ 

Починайте вправу із сидячого положення, розставте ноги. Підіжміть праву ногу і покладіть ліву ікру на BLACKROLL® DUOBALL. Підіпріть тіло руками позаду сідниць.

ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ

Підійміть сідниці і почніть повільно розкатувати область голені, згинаючи та розгинаючи праву ногу. Додатково повертайте ліву стопу усередину і назовні, щоб задіяти усі литкові м’язи. Зупиняйтесь у больових точках, опускайте сідниці і тягніть пальці на себе. Після цього опустіть ногу і повторіть цю вправу 5 разів. Потім змініть ногу.

________________________________________________________________________

Ці та інші вправи можна знайти у безкоштовному додатку BLACKROLL®.

*Джерело: Ishita Rambhia, Neeraj Athavale, Ashok Shyam, Parag Sancheti. IMMEDIATE EFFECT OF FOAM ROLLING ON PAIN AND WEIGHT DISTRIBUTION IN PATIENTS WITH PLANTAR FASCIITIS: A PILOT STUDY. Int J Physiother Res 2018;6(2):2671-75.

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік