Замовити дзвінок

ЛІКУЄМО БІЛЬ У ШИЇ

Через щоденне сидіння за комп'ютером та постійним поглядом униз на екран смартфона, наші м’язи шиї, які тримають голову вагою десь 4 кілограми, часто піддаються сильному навантаженню.

Проблема болю у шиї настільки поширена, що її сприймають як "частину повсякденного життя". Окрім обмеження руху та болю у шиї постійна напруга може бути причиною і головних болей. Тому рекомендується конкретне лікування цієї проблеми, аби життя було без болю.

БІЛЬ У ШИЇ: СИМПТОМИ І ПРИЧИНИ

Більша частина усіх сенсорних відчуттів відбуєваться за участі голови. Вона розташована на шийному відділі хребта, який повинен нести, стабілізувати і рухати голову одночасно. Незалежно від того, шум це чи швидкий рух, наші очі та поле зору рухаються у напрямку того, що нас цікавить. А нині ці речі здебільшого знаходяться на екранах, прямо перед нами, наприклад, на екранах смартфонів у наших руках.

Постійна поза із нахиленою головою вперед і робота руками перед тілом - найпоширеніші причини, чому виникають такі дисбаланси в напрузі м’язів і фасції, а також склеювань у структурах шиї.

Багато м‘язів та зв‘язок, які кріпляться на голові та у шийному відділі хребта найчастіше перенавантажені через хронічну неправильну поставу. Майже кожен другий хоча б один раз в своєму житті скаржився на біль у задній поверхні шиї. У багатьох випадках ці знаки носять гарний характер, а саме вказують на перенапруження м‘язів, а не на паталогічні зміни чи травми шийного відділу хребта. Але навіть доброякісний біль вказує на те, що потрібно щось змінювати у повсякденному житті та на те, що наша шия потребує допомоги.

Напруження часто супроводжується болючою нестачею кровопостачання навколишніх тканин та нервів, а також забезпеченням шкідливих продуктів метаболізму кисню через дефіцит транспорту. Через це у м‘язах та фасціях з‘являються больові точки. Ці процеси можуть супроводжуватись головним болем, запамороченнями та розладами зору.

Наступні причини болю у шиї можуть носити психосоматичний характер. Душевна напруга і стрес проявляються часто у перевантаженні рухового апарату спини та шиї, а також у головному болю. А також може бути зворотна ситуація: больові точки у тілі можуть призводити до втрати енергії та мотивації, а також до почуття напруги та стресу. Причини та взаємодії цих факторів часто важко розпізнати. У цьому випадку рекомендоване повноцінне лікування, аби усунути якомога більше причин болю.

ПРОФЕСОР ПРИРОДНИЧИХ НАУК ТОРСТЕН ПФІЦЦЕР ГОВОРИТЬ:

«90% болей у шиї є результатом поганої постави в результаті одноманітної діяльності, такої як робота за комп’ютером, їзда на автомобілі або витріщання в телефон. Скорочені м’язи грудей та висунута вперед голова збільшують свою вагу у 6 разів, що в перспективі змушує бути перевантаженими м’язи шиї та м'язи шийного відділу хребта».

УСПІШНО ВИЛІКУВАТИ БІЛЬ У ШИЇ

Щоб успішно вилікувати біль у шиї та запобігти його появі на довгий час, спочатку рекомендується проаналізувати та удосконалити повсякденні робочі звички. Максимально урівноважена постава голови і рук, часта зміна пози за робочим місцем та постійні паузи є також рекомендованими.

Це також стосується того, щоб зменшити навантаження, які викликані незручною позою під час сну. У цьому випадку експерти радять подушку, яка стабілізує шию та підходить для індивідуального положення під час сну.

Продемонстровані вправи допомагають укріпленню та розслабленню м’язів шиї. При регулярних тренуваннях вони можуть призвести до послаблення болю та подбати про довгострокове покращення, щоб у майбутньому біль у шиї більше не була частиною повсякденного життя.

МАСАЖ ОБЛАСТІ ШИЙНОГО ВІДДІЛУ ХРЕБТА

Масаж шиї ролом BLACKROLL

ВИКОНАННЯ

Починайте лежачи, помістіть BLACKROLL® MED або BLACKROLL DUOBALL 08 під шию. Поволі поверніть голову направо і наліво. Зробіть паузу на больових точках на 10 секунд.  Збільшіть тиск головою на ролл або DUOBALL і зробіть кивок. Пропрацюйте всі больові точки в області шиї.

ТРИВАЛІСТЬ/ КІЛЬКІСТЬ

Приблизно 60 секунд

ПІДХОДИ

2

ЧАСТОТА

2-3 рази на тиждень


АНГЕЛ НА СТІНІ

Вправа для розслаблення м'язів шиї

ВИКОНАННЯ

Притуліться спиною до стіни і зігніть руки під кутом 90 градусів. Переконайтесь, що спина прилягає до стіни (якщо ви зробите невеликий крок вперед, вам буде легше притулитись). Тепер витягніть обидві руки вгору, не спину. Слідкуйте, щоб руки чи спина не втратили контакт зі стіною. Опустіть руки великим круговим рухом, намагайтеся підтримувати контакт між тильною стороною рук і стіною. Повторіть рух.

ТРИВАЛІСТЬ/ КІЛЬКІСТЬ

Приблизно 10-15 повторень

ПІДХОДИ

3

ЧАСТОТА

2-3 рази на тиждень

Будьте здорові і #keeprolling!

 

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік