Замовити дзвінок

ЯК РОЗСЛАБИТИ ФАСЦІЇ

03 Лютий 2021

Фасція є сполучною оболонкою для м'язів, в якій знаходиться безліч нервових закінчень. Від неї залежить трофіка тканин, вона виконує опорну функцію, знаходячись під шаром шкіри та жирової тканини. Фасції покривають собою окремі м'язи і їх групи. Гнучкість тіла, амплітуда рухів, комфорт – усе це залежить не лише від здоров'я м'язової тканини, але і стану фасціальної.

Здоров'я фасціальної тканини

Фасціальна тканина утворює перегородки м'язів, служить місцем їх кріплення. Апарат, що формується цією тканиною, грає роль «ресор» - він міняє положення при скороченні м'язів, впливає на роботу судинної системи. Внутрішньо грудна фасція вистилає собою цілу порожнину. Ця тканина має багато нервових закінчень і судин.

Фасціальна тканина передає механічну напругу, яку роблять м'язи, або результат дії зовнішніх сил на тіло. Завдяки цьому елементу можливе вільне ковзання м'язових волокон, передача сигналу від м'язів до кісткового апарату. Основні функції:

 • фіксація м'яза й органів;
 • регуляція водно-сольового балансу;
 • передача нервових імпульсів;
 • утримання положення внутрішніх органів.

М'язова тканина забезпечує об'єм, а форму тіла задають фасції. Стежити їх за здоров'ям треба по ряду причин:

Загальне здоров'я організму. Воно залежить від рухливості та функціональності фасцій. Якщо ця тканина в нормі, людина швидше відновлюється після травм. Особливо це помітно після 35 років – у молодому віці фасції добре розвинені. Якщо потім за ними не стежити, травмування можливо навіть при незначних навантаженнях.

Здоров'я шкіри. Її стан залежить від цього елементу. При слабкій сполучній тканині з'являється в'ялість, друге підборіддя, зморшки. Лицьові фасції також потребують масажу і розслаблення.

Проблеми зі здоров'ям фасціальної тканини виникають, якщо на певну групу м'язів діє тривале навантаження. Організм намагається якось це компенсувати – і відбуваються зміни в самій фасції, яка знаходиться навкруги. Сполучна тканина коротшає, стає товщою – виникає м'язова контрактура. Говорячи більше звичною мовою, з'являється «зажатість».

Міофасціальний масаж розслабляє фасції, що призводить до позбавлення від контрактури, повертає сполучній тканині нормальну форму і функціональність.

Як розслабити фасції

Розслаблення фасцій дозволить уникнути ситуації, коли припиняється її регулярна «змазка», що складається з білку і води. Самомасаж потрібний після важкого тренування, тривалого сидячого положення. Він допоможе вивести з клітин продукти розпаду, позбавитися від застійних процесів, затисків, запалення.

Розслабляючий масаж

Важливо розслабляти фасції за допомогою масажу тому, що:

 • це допоможе уникнути спортивних травм або тих, які виникають з-за фізичних навантажень;
 • у них знаходиться велика кількість нервових закінчень – навіть більше, ніж в м'язовій тканині;
 • це важливий зв'язуючий елемент;
 • від цього залежить діапазон руху тіла і гнучкість.

Розслабити фасції можна за допомогою методики фоам ролинг. Її виконують за допомогою пінного м'ячика або валика, використовуючи вагу тіла і силу тиску. У процесі відбувається стимуляція нервових закінчень. Регулярне використання фоам ролингу дозволяє розслабити дуже щільні й гіперактивні тканини, повернути гнучкість, підвищити діапазон рухливості.

Такі тренування необхідно виконувати на регулярній основі. Бажано приділяти цьому час після тренування, тривалого робочого дня. Особливо, якщо у вас сидяча робота або та, що пов'язана зі статичною напругою. Фасціальні затиски негативно відбиваються на самопочутті і якості життя. Уникнути цього допоможе тільки систематична робота.

Техніка масажу фасцій

Головна відмінність цієї техніки – дія не на м'язи, а на фасції. Впливають в процесі на м'язові оболонки й зв'язковий апарат. Фасціальна терапія є глибоким типом масажу, який допомагає розв'язати проблему ефективно, не зашкодивши.

Від стану фасції залежить форма м'яза. Вона об'єднує волокна в єдину систему, підтримує тканини. Ця структура дозволяє виконувати рухи, сполучає кістки, сухожилля, суглоби. Якість фасцій впливає на осанку, рухи, реагують на біль і функціональні порушення.

Фасціальний масаж роблять фалангами й кінчиками пальців. Для розтягування масажист користується ліктем або кулаком. Рухи мають бути плавними та м'якими, щоб не доставляти зайвого дискомфорту. М'яке розтягування відновлює еластичність і рухливість фасції.

Перед сеансом фахівець повинен зайняти зручне положення – адже це тривала процедура. Рухи мають однакову інтенсивність, зусилля – рівномірні. Досвідчений фахівець відчуває ущільнення, вміє впливати на них правильно.

За допомогою міофасціальної техніки масажу розв'язують різні проблеми опорно-рухового апарату. Це методика локальної дії на суглоби, м'язи, яка допомагає зняти затиски, хворобливі відчуття, дискомфорт при русі.

Процедуру можна поєднувати з іншими методиками – вона подовжить і посилить ефект. Для належного ефекту треба знати головні аспекти техніки:

 1. Досвідчений масажист розпочинає роботу з опитування й ознайомлення з проблемою пацієнта. Це одна з головних ознак професіоналізму. Треба виключити протипоказання і ризики.
 2. Розслаблення – масажист говорить, як правильно лягти. У процесі він говорить про техніку дихання, яка допоможе розслабитися повною мірою.
 3. Починається масаж лежачи горілиць. Фахівець визначає стан м'язів і шкіри, найбільш напружені ділянки. Закінчуватися сеанс може в іншому положенні – залежить від ситуації.
 4. Розміреність дій – перші сеанси відносяться до «щадних», щоб пацієнт звик до маніпуляцій. Потім техніка стає жорсткішою – підвищується тиск на шкіру. Це допомагає стимулювати її, зміцнювати. Перший масаж займає до 40 хвилин, потім може тривати до 1,5 години.
 5. Послідовність – якщо маніпуляції проводяться з обличчям, рухи йдуть знизу-вгору. Така послідовність зберігається впродовж усього курсу.

Якщо при виконанні процедури або після неї ви відчуваєте сильний дискомфорт, від маніпуляцій варто відмовитися. Проконсультуйтеся з фахівцем, щоб визначити характер подальших дій. Добре, якщо сеанс виконується професіоналом або іншою людиною. Самомасаж опанувати можуть не усі – не завжди це буде зручно.

Розслабити сполучну тканину швидко неможливо. На одну ділянку треба впливати до п'яти хвилин – так фасція стає м'якою і податливою, розслабляється. Регулярність масажу дозволяє повернути цій ділянці колишню форму і функціональність. Знадобиться курс сеансів, визначити кількість яких можна, виходячи зі стану здоров'я.

Фасціальний рол BLACKROLL® MED

Для розслаблення фасцій в домашніх умовах скористайтеся інструментами для самомасажу – ролами, кульками, спеціальними формами. Вони дозволяють проводити процедури в домашніх умовах, якщо немає можливості відвідувати фахівця.

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік