Замовити дзвінок

ЯК ЯКІСТЬ СНУ ВПЛИВАЄ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

24 Червень 2021

В результаті розвитку технологій зараз можна вивчати свідомість в реальному часі з самих різних точок зору. Можна аналізувати силу і інтенсивність зв'язків між різними частинами мозку, а також внутрішню роботу окремих нервових клітин. Такі розслідування привели до відкриттів в нейробіології і до розуміння того, як і чому люди сплять. 

До кінця 1950-х років більшість людей вважало сон пасивною частиною повсякденного життя. Зараз ясно, що це не так. Мозок дуже активний під час сновидінь. Більш того, він впливає на повсякденну життєдіяльність, а ще на фізичний і психічний стан.

Якісний сон

Які функції у сну?

На сьогоднішній день не існує єдиної універсальної функції. Протягом століть відпочинок вважався необхідним для фізичної та розумової діяльності. Зараз ряд функцій збільшився. До них відносять:

 • відновлення імунної системи, що допомагає справлятися зі злоякісними утвореннями, інфекціями і хворобами;
 • підтримку обміну речовин;
 • поліпшення роботи мозку;
 • підтримку тиску в нормі;
 • допомога в контролі ваги;
 • підтримку кровоносної системи в нормальному стані;
 • сприяння зростанню і розвитку маленьких дітей і дорослих;
 • поліпшення продуктивності і координації рухів;
 • стимулювання творчого мислення;
 • зниження ризику різних захворювань і розладів;
 • збільшення тривалості життя і запобігання раннього старіння.

Хороший нічний сон покращує когнітивні процеси. Отже, він дозволяє консолідувати пам'ять, перетворюючи короткочасну пам'ять в довгострокову. Він допомагає краще вчитися і збільшує концентрацію уваги. Сон дає учням здавати тести та іспити в школі простіше і швидше.

Чим важливий якісний сон?

Важливість сну для людини можна резюмувати одним коротким твердженням: без нього неможливо жити, він незамінний. Вчені визначають сон як фізіологічний стан, під час якого відбувається значне зниження чутливості до відомостей, які надходять з навколишнього середовища.

Сон необхідний як для захисту психічного та фізичного стану здоров'я, так і для поліпшення якості життя. Під час нічного відпочинку відбувається ряд важливих процесів, що підтримують здорове функціонування мозку і загальний фізичний здоров'я, що особливо важливо для маленьких дітей і підлітків. 

Фактичні дані показують, що хороший відпочинок впливає майже на всі тканини і системи в організмі і що хронічне недосипання може збільшити ризик неінфекційних захворювань, таких як хвороби серця, діабет, гіпертонія і ожиріння.

Якісний глибокий сон потрібен для збереження благополуччя. Коли справа стосується здоров'я, правильний відпочинок також має значну роль, як щоденні вправи і правильне харчування.

Важливо мати регулярний ритм відпочинку і неспання. Відправляйтеся спати і прокидайтеся в один час кожен день. Спіть по 7-8 годин на добу і намагайтеся лягати до опівночі.

Люди з недосипом часто бувають млявими, злими, імпульсивними, примхливими, невмотивованими та дратівливими. Їх рухи стають уповільненими, а мова нечіткою. Негативні емоції не дозволяють поступати правильно і логічно. Уві сні можна тримати свої почуття під контролем і краще справлятися з денними стресами. Він допомагає зберігати рівень енергії протягом дня до самого кінця. Отже, сон = відпочинок. А під час відпочинку ви підзаряджатися, щоб бути готовими до роботи на наступний день.

Які є причини недосипання?

Недосипання - одна з найчастіших проблем сучасної людини, яка може виникати з раннього віку. Воно може бути прямо або побічно пов'язане з порушеннями фізіологічної, нервової, кровоносної, метаболічної та імунної систем. Однак найбільш частою причиною є стрес. Проблеми на роботі, в сім'ї, фінансові зобов'язання, смерть родича або хвороба дуже близької людини, розлучення або втрата роботи - все це дає про себе знати ночами. Зазвичай проблеми зі сном вирішуються, як тільки зникає стресова ситуація.

Бувають випадки, коли людина сама сприяє недосипанню. Зазвичай це вживання алкоголю після обіду, виконання складної розумової роботи, інтенсивні фізичні вправи або переїдання на ніч.

Порушення сну можуть бути пов'язані між собою як з тривалістю відпочинку, так і з його якістю. Деякі розлади дуже серйозні і заважають нормальному фізичному, розумовому і емоційному функціонуванню людини. Вони зачіпають все більшу частку населення - за оцінками, близько 30 відсотків людей мають труднощі і недосип. Тому так важливо спати не менше, ніж 7 або 8 годин на добу, але і не пересипати.

Коли довго борешся з проблемою, варто звернути увагу на фактори навколишнього середовища, які можуть викликати труднощі при спробах заснути. Це може бути дуже жаркий або холодне повітря в спальні, шум або яскраве світло за вікном. Подбайте про правильне положення голови і зручною ліжку. Купуйте досить твердий матрац, щоб тіло не приймало неправильного положення. А подушки вибирайте якісні та комфортні, щоб шия не скривилась під час відпочинку і не виникало болю вранці. Ще слід звернути увагу на зручність і розмір ліжка.

Дослідження недосипання

Дослідження порушень снів зростає з кожним роком. Вони показують, що такі розлади небезпечні. Люди які не досипають, що проходять тести за допомогою симулятора водіння, працюють точно так же погано або ще гірше, ніж знаходяться напідпитку. Порушення сну тільки підсилює вплив алкоголю на стан організму, тому у стомленої людини буде набагато більше проблем, ніж у добре відпочившої.

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік