Замовити дзвінок

ЯК ЧАСТО РОБИТИ МІОФАСЦІАЛЬНИЙ МАСАЖ ОБЛИЧЧЯ

01 Лютий 2021

Відмінність міофасціального від звичайного масажу – він не лише розслабляє, але і допомагає підтримувати красу обличчя, боротися з процесами старіння, віковими змінами. Процедура зміцнює м'язи та фасції – останні є оболонками м'язів, від яких теж залежить краса, молодість. Це альтернатива пластичної хірургії й ін'єкційної косметології.

Принцип міофасціального масажу

Він відрізняється від класичного тим, що стимулює глибинні тканини дерми. Дія виявляється на проміжки між м'язами, які називають фасціями. Така процедура вимагає більше досвіду, ретельного вивчення анатомії перед тим, як приступати до роботи.

Фасції є єднальними елементами, які знаходяться між м'язами. Разом вони складають міофасціальні меридіани – відповідають за активність дерми, подають сигнал про дискомфорт або біль. Від їх здоров'я залежить якість шкіри, молодість обличчя, загальне самопочуття людини. М'язові затиски, які призводять до так званих «заломів», стають причиною зморшок. Вони можуть з'явитися у молодому віці – раніше тридцяти років.

У процесі відбувається дія на фасції, внаслідок чого вони стають гнучкішими, відновлюється їх тонус. Процедура допомагає позбавитися від застійних процесів, напруги. У процесі з'являються больові відчуття, які є позитивною ознакою. Вони означають, що навантаження почало розподілятися по усій шкірі, а не «навантажуючи» тільки певну точку.

Міофасціальний масаж – ефективний спосіб боротьби з віковими змінами, ознаками старіння. Принципи грунтовані на наступних рухах:

 1. Розтягування з розслабленням – відбувається опрацювання волокон м'язів і шарів фасцій. Ця маніпуляція виконується неквапом. Її мета – максимальне розтягування, але без шкоди для шкіри. Руки її не розтирають. Проводять процедуру до моменту, поки тканини не позбавляться від застійних процесів.
 2. Підняття по вертикалі – в процесі цієї маніпуляції здійснюється ефект ліфтингу. Робота проводиться з підшкірними шарами. В результаті шкіра підтягується.
 3. Валяння м'язової маси – попередньо м'язи розслабляють. Після проблемні ділянки підводяться, відсовуються, рухаються назад.

Основні етапи процедури виглядають таким чином:

 1. Очищення від будь-якої косметики й забруднень.
 2. Розм'якшення шкіри.
 3. Робота з областю підборіддя – з цього все розпочинається.
 4. Область вух.
 5. Вилиці.
 6. Чоло.

Масаж обличчя

Якщо ходити до фахівця немає можливості, робити процедуру можна самостійно з допомогою валиків для точкового масажу. Заздалегідь проаналізуйте стан шкіри, м'язів, визначте проблемні зони. Ними можуть бути хворобливі ділянки або ущільнення, які треба розслабити. Після можна масажувати ці зони за допомогою кульки.

Спочатку можливі хворобливі відчуття, але поступово вони вщухатимуть. При цьому треба дотримуватися техніки:

 • виконують масаж лежачи горілиць;
 • спочатку треба визначити проблемні зони та точки;
 • починати необхідно з легшого масажування, поступово переходячи до жорсткішої техніки;
 • рухатися треба знизу-вгору – від підборіддя до чола.

Якщо при виконанні процедури або після неї ви відчуваєте сильний дискомфорт, від маніпуляцій варто відмовитися. Проконсультуйтеся з фахівцем, щоб визначити характер подальших дій. Добре, якщо процедуру робити буде інша людина, але можна освоїти й самомасаж. Скористайтеся відеоінструкціями, щоб наочно бачити особливості рухів, тонкості техніки.

Ефект міофасціального масажу

Якщо цією практикою займатися регулярно, дотримуючись техніки й рекомендацій, то позитивний ефект ви помітите практично відразу ж. Через декілька процедур обличчя зміниться на краще – зменшиться кількість зморшок, шкіра стане більше пружною, молодою, з'явиться здоровий рум'янець. І все це – без хірургічного втручання або хворобливих процедур.

Ефект – не лише візуальне поліпшення шкіри, але і її оздоровлення. За допомогою процедури можна досягти таких результатів:

 • розслаблення м'язів;
 • поліпшення кровообігу, насичення клітин киснем;
 • здоровий колір;
 • скорочення зморшок;
 • підвищення пружності шкіри;
 • чіткий овал;
 • звуження пір;
 • вирівнювання рельєфу.

Вже після декількох сеансів помітно розгладжуються зморшки в області очей і носогубної складки. Також цей вид масажу допомагає розслабити м'язові затиски, які є причиною головних болів, появи певних зморшок на обличчі, скутості міміки.

Масаж обличчя масажером BLACKROLL

Кому потрібний міофасціальний масаж обличчя? До процедури варто вдатися при таких симптомах:

 • набряклість;
 • розширені пори;
 • ознаки старіння;
 • виражені зморшки;
 • зниження еластичності;
 • фіброз тканин.

Використовують цей масаж також в профілактичних цілях. Краще попередити проблеми, ніж потім боротися з ним. Міофасціальний масаж може замінити ін'єкційні засоби й агресивні методики пластичної хірургії. Вони не усім підходять і не завжди доречні. Ще один чинник – їх висока вартість, вони не усім доступні. Масаж можна виконувати в домашніх умовах.

Пам'ятайте про те, що методика має протипоказання. Не можна робити її при екземі та піодермії, алергічних висипаннях, куперозі, відкритій формі туберкульозу. Якщо тижнем раніше ви робили пілінг, з масажем також варто почекати. Рекомендуємо проконсультуватися з лікарем перед тим, як приступати до курсу процедур. Необхідно виключити усі протипоказання, щоб він приніс виключно користь.

Скільки разів необхідно робити міофасціальний масаж обличчя

Процедура підходить для жінок старше 25 років. До цього віку від неї краще утриматися, якщо немає показань. Оптимальний час для підтримувальних процедур – від 25 до 30 років. А починаючи з тридцяти років треба періодично робити курси, що складаються з 10 сеансів. В деяких випадках їх кількість можна збільшити, якщо того вимагає стан обличчя. Для цього краще проконсультуватися з фахівцем.

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік