Замовити дзвінок

Фасціальна терапія

Різноманітність фасціальної терапії

Наукові дослідження фасції останніх років відкрили очі багатьом. Ця сітка, яка охоплює тіло, керує будь-якими рухами, піклується про комунікацію та чутливість. Ця цілісна модель пояснює також те, чому такі форми терапії як акупунктура, глибокий масаж та остеопатія, які століттями скоріше вважались ефектом Плацебо, є такими успішними. Далекосхідна філософія, така як вчення про меридіани, та західна традиційна медицина знову об’єднались для дослідження фасції.

Ми в BLACKROLL® хочемо взробити свій вклад у цей рух. Ми хочемо розробити найкращі продукти для фасціальної самотерапії, а також поділитися та поширити знання про фасцію та її значення для організму.

ОСТЕОПАТІЯ

Масаж ніг

Остеопатія, розроблена американцем Ендрю Тейлором ще в 19 столітті, - це цілісний, переважно щадний метод лікування, в якому терапевт використовує руки для виявлення і корекції кісткових деформацій, перенапружень тканин, органічних та нейронних порушень.

 

За допомогою цього методу весь організм повертається у здоровий баланс, а усі внутрішні процеси знову можуть вільно працювати. Таким чином, в організмі відбувається своєрідний «перезапуск» з метою встановлення саморегуляції організму.

Остеопатія складається з трьох головних блоків:

Краніосакральна остеопатія

Присвячена:

 • З’єднанням у черепі (Cranium - череп)
 • Спинномозковому каналу
 • Крижовій кістці (Sacrum - крижа)

 

Ця область включає центральну нервову систему, тобто головний і спинний мозок, і оточуючі мембрани, які містять гідравлічну систему, яка піддається мінімальним ритмічним рухам.

Цей краніосакральний ритм ще називають первинним диханням через його особливу значущість. Статистичний аналіз показує, що приблизно 85% фізичних дисфункцій причинно пов'язані саме з краніосакральною системою. Це пояснює, чому краніосакральна терапія може бути корисною для різноманітних захворювань, а не лише для захворювань опорно-рухового апарату.

Парієтальна остеопатія 

 Особливо присвячена таким сферам:

 • Кісткам
 • Хребцям
 • М’язам і фасції

Сюди належать такі техніки, як прийоми для усунення больових і тригерних точок, а також ізометричні вправи для м’язів

Вісцеральна остеопатія 

Присвячена:

 • органам,
 • їхній рухливості
 • функціонуванню та розташуванню, а також сполучним зв’язкам фасцій одне з одним та ін.

Варто зазначати, що цей поділ покликаний надати краще розуміння цієї системи. Однак при цілісному лікуванні усі ці три види остеопатії повинні бути задіяні разом та розглядатися як взаємопов’язана система.

Остеопатія може бути успішно застосована, як для свіжих проблем, так і для тих, що вже непокоять роками.

 

РОЛЬФІНГ (глибокий масаж)

Глибокий масаж

«Фасція — це орган постави...» Іда Рольф (1896 - 1979)

 

КОНЦЕПЦІЯ РОЛЬФІНГУ

Мета цього глибокого масажу — повернути статику тіла у вертикальне положення гравітації за допомогою фасції, яка поєднує все тіло, як мережа («структурна інтеграція»).

Спочатку аналізується постава під час стояння та ходьби.

Потім відбувається робота з глибокою сполучною тканиною, в якій масажисти користуються пластичними властивостями фасції. При повільному плавному тиску рук і ліктів вони послаблюють і розслаблюють саме ті фасції, які не дають тілу випрямитися. Клієнт може допомагати лікарю, напрвляючи його рухи.

Сеанс закінчується вправами на сприйнятливість тіла і постави, відповідно до теми сеансу.

У результаті спеціалісти допомагають досягнути розслабленості, більш плавних рухів та кращої усвідомленості тіла.

Зазвичай все тіло опрацьовується відповідно до послідовної концепції за 10 сеансів.

РАННЯ КОРЕКЦІЯ ДИСФУНКЦІЙ

Перші три сеанси служать для відкриття зовнішніх, великих за площею шарів. З четвертого сеансу вже видно більш глибокі структури. А останні три сесії призначені для інтеграції змінених структур і рухів:

1 сеанс: Дихання

2 сеанс: Стопи

3 сеанс: Центральна лінія

4 сеанс: Щиколотка, ноги, тазове дно

5 сеанс: Область тазу 1

6 сеанс: Область тазу 2

7 сеанс: Голова та плечі

8-10 сеанс: Інтеграція

Як бачите, Рольфінг – насамперед несе профілактичний характер і підходить для ранньої корекції неправильної постави. Менш ефективний при усуненні патологічних станів.

 

АКУПУНКТУРА

Голковколювання

Акупунктура – це традиційний китайський метод лікування, якому вже понад 2000 років. У центрі цієї медичної системи ідея про наявність у тілі життєвої сили – енергії Ці.

Дрібні голки (aku = голка), які пронизуються в шкіру і поверхневу фасцію (punktio = прокол), можна використовувати для стимулювання певних точок енергетичних шляхів організму (меридіанів). Голки залишаються в цих місцях приблизно 30 хвилин, щоб гармонізувати потік енергії між меридіанами та позитивно вплинути на функції організму. Ефект від вправ можна посилити, повертаючи голки або рухаючи вгору-вниз, а також нагріваючи їх.

На сьогодні відомо, що відповідні точки меридіан збігаються з перетинами у мережі фасцій, таким чином передбачається спільний зв’язок дії. Також обговорюється посилене вивільнення знеболювальних гормонів, яке стимулює така процедура. Дослідження показали значне полегшення та зменшення болю у пацієнтів, особливо це стосується головного болю, болю у спині та суглобах.

З часом склалися різні форми акупунктури, в яких оброблюються лише окремі ділянки, але які мають вплив на весь організм:

 • Вуха
 • Череп
 • Руки
 • Стопи

 

ФАСЦІАЛЬНА МАНІПУЛЯЦІЯ

 

ЦІЛІСНИЙ ЗВ'ЯЗОК ФАСЦІЙ

Як і всі фасціальні терапії, фасціальна маніпуляція заснована на біомеханічній моделі, згідно з якою наша м’язова фасція утворює цілісну тривимірну мережу в усьому тілі.

Висновок з цього судження полягає в тому, що біль в опорно-руховому апараті часто викликаний зміною напруги в абсолютно інших місцях тіла.

Метою фасціальної маніпуляції є:

 • співвіднести та виявити зв'язок між місцем болю та областю, що є причиною цього болю та
 • тим самим зробити лікування більш ефективним.

Глибока м’язова фасція, яка огортає м’язи до основи їх кісток, відіграє значну роль у сприйнятті та координації рухів через свій щільний зв'язок з нервовими рецепторами.

 

ТЕХНІКА МАСАЖУ ДЛЯ МІОФАСЦІАЛЬНОГО РОЗСЛАБЛЕННЯ

Фасціальна маніпуляція ділить тіло на 14 міофасціальні сегменти, кожен складається з 6 взаємопов’язаних міофасціальних одиниць, що складаються з наступних компонентів:

 • Глибока фасція
 • М'язи
 • Суглоби
 • Судини

Після виявлення таких деформованих точок фасції, які викликають біль при певних рухах, застосовуються методи глибокого масажу для врівноваження міофасціальної напруги у визначених місцях.

Це означає, що терапевт зазвичай працює в інших областях, а не в тих, де відчувається біль при русі.

 

ЙОГА

Фасціальна йога з ролом BLACKROLL

Привести тіло, розум і душу в гармонію – ось головна суть філософії йоги, що походить родом із Індії.

Якщо для справжніх йогів це чітка життєва позиція та навіть релігія, то інші можуть використовувати окремі елементи цього вчення, щоб:

 • покращити гнучкість і міцність
 • досягти спокою та розслаблення
 • навчитися концентруватись та бути уважним

 

Основними елементами є фізичні вправи (асани), методики дихання (пранаяма) та медитація, яка допомагає змінювати фокус уваги в залежності від форми йоги. Тому, поєднуючи фізичні та психологічні аспекти тренувань, можна позбавитись від багатьох недуг, наприклад від болю у спині або від порушень сну. Але все це, звичайно, за умови регулярних тренувань.

З оригінальних видів йоги склалися численні підвиди, особливо у сфері фітнесу та оздоровлення. Від силової йоги до флай-йоги на підвісних полотнах, від бікрамської йоги (за високих кімнатних температур) до все більш популярної інь-йоги, яка зараз усе частіше пропонується тренувальними комплексами. Остання відома також як фасціальна йога, тому що тривалі положення розтягування впливають на фасціальну тканину й тим самим стимулюють перебудову колагенових частин у ній.

Особливо на початку, бажано тренуватися з кваліфікованим викладачем йоги і не набирати занадто швидкі темпи, оскільки організм повинен звикати до такого виду вправ повільно.

 

ПІЛАТЕС

Заняття пілатесом з еспандером BLACKROLL

Пілатес, названий на честь свого винахідника Джозефа Пілатеса, - це форма тренувань, яка, мабуть, присутня у кожному списку пропозицій спортзалів. Більшість людей знають його як типове тренування з килимком та іншими допоміжними предметами, але Пілатес також розробив спеціальне обладнання для вправ. В основному вони використовуються для реабілітації.

Основою базового тренування є середина тіла, так званий "Powerhouse", що складається з глибоких м'язів "чотирьох мушкетерів":

 • Тазового дна
 • Корсетних м’язів
 • Діафрагми
 • Багатороздільних м’язів

Функціональні рухи повинні формуватися з цього центру сили.

За допомогою великих м’язово-фасціальних ланцюгів у процесі бере участь усе тіло і веде до збільшення:

 • Сили
 • Спритності
 • Стабільності
 • Та кращої форми

Висока концентрація на власному центрі сили, плавні рухи, а також діафрагмальне дихання діють позитивно на психологічний стан, зменшують стрес і дозволяють забути про щоденні турботи.

Таким чином, пілатес – це універсальна система вправ, за допомогою якої ви можете ефективно формувати своє тіло, а також протидіяти щоденному дефіциту рухів, який часто викликаний офісною роботою або однобоким видам спорту.

ВАКУУМНИЙ МАСАЖ

Вакуумний масаж

Вакуумний масаж – це один з найстаріших методів терапії з приладами, який застосовувався в Стародавньому Єгипті. Він також є частиною традиційної китайської медицини, де його називають Ба Гуань.

При цьому альтернативному способі оздоровлення, на тілі розміщують банки у формі дзвоників. Якщо банки силіконові, то повітря «виганяють» з них шляхом стиснення. Якщо банки скляні, то їх піддають нагріванню, в результаті кисень спалюється. Сьогодні частіше використовують саме силіконові. Тиск усередині підтягує шкіру та сполучну тканину і, тим самим стимулює:

 • потік крові
 • лімфовідтік
 • обмін речовин

в шкірних і поверхневих фасціях. Утворення таких штучних гематом ініціює приплив енергії та самолікування організму.

 

ТЕХНІКИ МІОФАСЦІАЛЬНОГО САМОМАСАЖУ

SELF MYOFASCIAL TECHIQUES(SMT)

Міофасциальний самомасаж валиком BLACKROLL

Абревіатура «SMT» означає різні методики, за допомогою яких пацієнт проводить міофасціальну терапію на собі.

Як правило, больові точки або тригерні смуги обробляються за допомогою валиків або куль (наприклад, виробами від BLACKROLL®). Дозований тиск (наприклад, при зміщенні маси тіла) може позитивно впливати на склеєні фасції і навіть «розклеювати» їх.

Переваги самотерапії очевидні: точна обробка больових точок, робота в області болю на ваш вибір, постійна доступність форми терапії.

Але існують і певні обмеження ваших можливостей, оскільки дуже глибокі склеювання зазвичай може опрацювати тільки терапевт, використовуючи ручні методики.

 

MEDICAL FLOSSING

Лікування коліна еластичними стрічками

Medical Flossing - це новітній метод лікування, який бере свій початок від еластичної стрічки, яка є популярним інструментом у фітнес сфері. Тепер також ці стрічки використовують для зняття болю та покращення рухливості суглобів.

М'язи та/або суглоби щільно перев’язуються еластичними латексними смугами на достатньо велику площу. Залежно від проблемної області регулюється положення та тиск цього інструменту. Ефект можна відчути відразу після зняття стрічки.

Як цей метод працює та впливає на тіло:

 • Отриманий механічний тиск від стрічки під час руху між суглобами, тканиною та підтягнутою зв’язкою змушують зникати міофасціальні склеювання та напруження (Kinetic Resolve).
 • Смужка видавлює рідину з тканини і судин і, таким чином, стимулює лімфатичний дренаж і кровообіг (ефект губки).
 • Явище ноцицептивного гальмування зменшує передачу болю у спинний мозок через сильний тиск тканини (підшкірне подразнення).

Через інтенсивний тиск стрічок на тілі можуть виникати гематоми та пухирі як побічні ефекти, саме тому метод Medical Flossing слід проводити лише досвідченим терапевтам.

 

ТЕЙПІНГ

Тейпування руки

Терапевтичний тейпінг походить родом із Японії і, в першу чергу, відомий як кінеозіологічний тейпінг, або ж коротко кінезіотейп (грецька: kinesis = рух).

У порівнянні зі звичайним бинтуванням для стабілізації, кінезіотейпи є еластичними і наклеюються на поверхню навпаки для більшої рухливості м’язів і суглобів. Передбачається, що вони підтримують і навіть прискорюють процес загоєння обклеєних ділянок завдяки постійному масажному ефекту. Це призводить до стимуляції:

 • Метаболізму
 • Кровообігу
 • Лімфи
 • Нервів

 

Тейпінг використовується як допоміжний інструмент у таких сферах, як фізіотерапія, ортопедія, остеопатія, неврологія за наявності дисфункцій м’язової та фасціальної тканини, а також при проблемах із сухожильним та скелетним апаратом. Наприклад, при спортивних травмах або перенапрузі м’язів. Зараз все частіше застосовується як профілактичний метод під час сильних навантажень.

Крім того, покращується свідомість тіла, оскільки стрічку добре відчувається при русі.

Властивості та еластичність текстильного матеріалу аналогічні властивостям шкіри. Пружність стрічок зазвичай становить 130-140% від початкової довжини, тому діапазон руху ураженої частини тіла повністю зберігається та не обмежується. Стрічки – самоклеючі, дихаючі та водостійкі, так що ви можете приймати душ без проблем, вони можуть залишатися на тілі до тижня, навіть за умови активного потовиділення під час спортивних занять.

Обираючи техніку обклеювання, треба враховувати походження болю, а також слідкувати за поверхневим натягом шкіри та фасції, за якістю та кількістю руху та вегетативні симптоми.

Міфи про різні ефекти від різних кольорів (наприклад, що червоний має стимулюючу дію) базуються на вірі в це, а не на наукових засадах. Однак різнокольорові тейпи завжди приваблюють око.

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік