Біль у стегні є одним з найпоширеніших видів болю. Цікаво, що люди, страждаючи від цього болю, часто не можуть точно локалізувати його місцезнаходження у стегні/тазі. Це пояснюється тим, що стегно, пахова ділянка, сідниці і нижня частина спини тісно пов’язані між собою фасціальними структурами. Біль у стегні розвивається тоді, коли фізіологічне м’язово-фасціальне напруження в стегні виходить з рівноваги.

ЩО Ж ТАКЕ БІЛЬ У СТЕГНІ?

Все більше і більше людей молодого віку страждають від хронічного болю у стегні – це біль, який виникає раптово або триває довше трьох місяців. Він може виникати не лише після фізичних навантажень, але й у стані спокою. Медичною мовою біль в стегні називають коксалгією. Багато людей плутають його з артрозом стегна. Однак остеоартроз є лише однією з можливих причин болю — тому штучний тазостегновий суглоб не завжди повинен становити небезпеку. Найчастіше поєднання загартовування, укорочення і прилипання м’язів і фасцій призводить до неправильного позиціонування. Якщо організм більше не може функціонально компенсувати ці недоліки, це сигналізується болем.

ЯКІ БУВАЮТЬ СИМПТОМИ ПРИ БОЛЮ У СТЕГНІ?

Симптоми, пов’язані з болем у стегні, завжди залежать від причини виникнення.  Часто такі болі виникають при вставанні, ходьбі, лежанні на хворому боці або ж після пробіжки і в таких областях:

  • Внутрішня сторона стегна
  • Зовнішня сторона стегна
  • Передня сторона стегна
  • Пахова область
  • Біль у сідничній області

БІЛЬ У СТЕГНІ: КОЛИ І ДО ЯКОГО ЛІКАРЯ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?

Якщо біль дуже обмежує ваше повсякденне життя – потрібно негайно звернутися до лікаря! Він може визначити наявність структурних змін, таких як тазостегновий артроз, запалення сухожиль, переломи кісток або бурсит (запалення суглобової сумки).

Чи потрібно вам звертатися до лікаря, залежить від типу болю. Найкраще самостійно вирішувати, чи необхідне вам подальше обстеження. Якщо сумніваєтеся, пам’ятайте: краще сходити до лікаря на один більше, аніж на один раз менше. Найкраще спочатку відвідати свого сімейного лікаря. При необхідності він направить вас до відповідного фахівця – ортопеда, терапевта, ревматолога або хірурга.

У вас гострий біль? Наприклад, після аварії або падіння? Тоді вам без сумнівів варто звернутися до лікаря.

Але не забувайте: хронічний біль в області стегна часто виникає через напругу міофасціальної системи. Ви можете лікувати її за допомогою мануальної терапії.

ЯК ВИНИКАЮТЬ БОЛІ У СТЕГНІ?

Часто причиною проблем є вкорочення м’язів або поява фасцільних спайок. Щоб зрозуміти, як виникає тазостегновий біль, потрібно подивитися на будову тазостегнового суглоба:

Тазостегновий суглоб — це суглоб, що з’єднує таз зі стегном. Цей суглоб являє собою кульовий шарнір і складається із суглобової головки та ямки. Після колінного тазостегновий суглоб є другим за величиною суглобом в організмі людини і приймає близько 60 відсотків ваги вашого тіла. Всередині і ззовні суглобової капсули знаходяться зв’язки, які її стабілізують. Суглобова капсула вбудована в двошарову м’язову оболонку, яка складається з приблизно 26 м’язів. Як бачите, структура тазостегнового суглоба складна. Тому причини болю можуть бути різноманітними, і для лікування болю у стегні потрібно перш за все встановити правильний діагноз.

БІЛЬ У СТЕГНІ МОЖНА РОЗДІЛИТИ НА ТРИ ВЕЛИКІ ГРУПИ:

  1. Біль у стегні з ураженням суглобів (суглобовий біль)

Сюди відносяться артроз, запалення (артрит), некроз стегна (відмирання головки стегнової кістки) і вклинення кульшового суглоба.

  1. Біль в стегні з локалізацією навколо суглоба (навколосуглобовий біль)

Найчастішою причиною болю є навколишні структури стегнового суглоба (м’язи, сухожилля, зв’язки, бурси). Зазвичай він локалізується у зовнішніх ділянках стегна.

  1. Біль, іррадіючий у стегно

Причини також можуть виникати в поперековому відділі хребта, колінному і крижово-клубовому суглобах та іррадіювати у стегно.

Звичайно, на практиці біль може виникати не лише в одній з вищеназваних ділянок. Досить часто поєднання декількох проблемних ділянок призводить до болю у стегні. Але тим не менш, знання цих трьох ділянок може бути корисним. Тільки тоді ви зможете оцінити причину походження болю.

ДОКТОР ТОРСТЕН ПФІТЦЕР, КВАЛІФІКОВАНИЙ ЛІКАР-АЛЬГОЛОГ І ТРЕНЕР ЗІ ЗДОРОВ’Я:

„У більшості випадків біль у стегні виникає через надмірне м’язово-фасціальне напруження і укорочення через одностороннє навантаження при заняттях спортом або у повсякденному житті. Якщо не протидіяти дисбалансу за допомогою міофасціальних вправ, то підвищений тиск у суглобовому хрящі спричиняє його стирання. Це призводить до дуже широкого артрозу. Для тих, хто хоче своєчасно вилікувати біль у стегні, – вправи BLACKROLL ® є надзвичайно ефективними помічниками“.

ЛІКУВАННЯ БОЛЮ У СТЕГНОВОМУ СУГЛОБІ

Чудодійних ліків від болю в стегні на жаль не існує. Щоб позбутися від проблем в довгостроковій перспективі, досить часто доводиться боротися з їх причинами. За допомогою виробів BLACKROLL ® ви зможете лікувати навколосуглобові та іррадаційні болі в суглобах і стегнах. Звичайно, мануальна терапія з фізіотерапевтом в поєднанні з апаратним лікуванням (електротерапія, терапія холодом/теплом і т.д.) може допомогти зменшити біль. Важливим є поєднання цих пасивних методів з активними.

Що вам для цього потрібно? Зміна ваших життєвих звичок і багато терпіння. Але не хвилюйтеся: при правильних застосування методів і вправ, ви позбудетеся болю у стегні:

  1. Мобілізація та розм’якшення м’язів навколо стегна

Завдяки класичному фасціальному тренуванню з виробами BLACKROLL ® ви зможете розслабити структури у стегновій ділянці. Це знімає м’язове напруження і зменшує біль. Пропрацюйте наступні ділянки:

  • М’язи-згиначі стегна
  • Сідничні м’язи
  • М’язи стегна з усіх сторін
  • Поперековий відділ спини
  1. Розтяжка м’язів для відновлення рухливості

Тепер важливо відновити довжину навколишніх структур у стегновій ділянці за допомогою різних вправ на розтяжку. Мета полягає в тому, щоб запобігти такому сильному втягуванню голівки стегна в вертлюжну западину. Це є важливим фактором, щоб запобігти артрозу.

  1. Активізація та зміцнення м’язів навколо стегна

Переважно сидячий спосіб життя і одноманітні рухи викликають атрофію певних м’язевих груп. Це призводить до зменшення контролю над м’язами. Як наслідок: патологічні зміни у розподілі сили у ділянці суглоба. За допомогою вправ для активізації та інтеграції ви можете відновити міофасціальний баланс.

ТАК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗАПОБІГТИ БОЛЮ У СТЕГНІ:

  • Спробуйте у положенні сидячи/стоячи рівномірно розподілити свою вагу на сідницях або на ногах.
  • Якщо ви багато працюєте сидячи, то робіть регулярні перерви на рухові вправи.
  • Переконайтеся, що ви харчуєтесь збалансовано і контролюйте вагу свого тіла.
  • Позбувайтеся напруги за допомогою фасціальних тренувань.
  • Регулярно виконуйте обрані вправи для мобілізації та активізації.
  • Регулярно рухайтеся (стежте за тим, щоб рухи не спричиняли біль).

Товари згадані в статті