Замовити дзвінок

БІЛЬ У ГРУДЯХ

05 Серпень 2020

Важливо пам'ятати, що болем у області грудей не можна нехтувати. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб не допустити варіант органогенних причин болю, таких як проблеми з серцем, легенями або з органами, розташованими нижче грудної клітки.

Якщо ви відчуваєте сильний біль, який віддає у плечову область або руку, та тиск у грудях, який триває декілька хвилин, – це може бути ознакою екстреного випадку, наприклад, серцевого нападу. В такій ситуації кров має бути перевірена на ознаки пошкодження серцевого м'язу, тромбозу чи запалення. На щастя, більше ніж 90 відсотків таких симптомів не є органогенними за своєю природою, а лише «функціональними». Це означає, що біль у грудях виникає через м'язово-фасціальну напругу або звуження хребта і ребер.

Якщо ваш лікар не діагностував жодну органогенну проблему, тоді наступна інформація і вправи можуть бути корисними для вас. Зазвичай вони стосуються скарг, викликаних напругою у грудній клітині, які часто призводять до відчуття болю та тиску на них.

 

ЩО Ж ТАКЕ БІЛЬ У ГРУДЯХ?

Біль у грудях можна поділити за такими ознаками: досить поверхневий, структурний біль грудної стінки або ж біль, спричинений внутрішніми органами. Через те, що в грудній клітині знаходяться життєво-важливі органи, такі як серце, біль у грудях має завжди серйозно сприйматися. Якщо надзвичайні випадки виключено та мова йде про болі, спричинені опорно-руховим апаратом, –  то цьому можна протидіяти за допомогою вправ і продуктів BLACKROLL®.

Біль у грудях

СИМПТОМИ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО БОЛЮ У ГРУДЯХ

 

 • Болі в області грудей, що спричинені дихальною системою (особливо при вдиханні)

Типовим болями у грудній клітці є те, що вони завжди залежать від дихання і посилюються при вдиханні. Вони випромінюють уздовж ребра або нерва ззаду наперед (у напрямку до груднини).

 • Болі, що залежать від руху, з вистрілами

Ви відчуваєте у грудному відділі хребта одноманітні вистріли болю при невеликих рухах.

 • Підвищена напруга м'язів/ затверділі м'язи

При пальпації уздовж хребта часто можна помітити значне збільшення м'язової напруги. Воно значно обмежує вашу мобільність як при нахилах вперед і назад, так і при поворотах зі сторони у сторону.

 • Викривлена постава

Постійний біль у грудях також може призводити до того, що ви маєте злегка зігнуту вперед поставу.

ЩО МОЖЕ БУТИ ПРИЧИНОЮ БОЛЮ У ГРУДЯХ?

Міофасціальна напруга може бути причиною вашого болю в грудях. У цьому випадку мова  йде про зклеювання фасцій і затвердіння м'язів (тверде м'язове напруження). Результатом є недостатнє постачання крові до тканин і нервів. Метаболічні відходи накопичуються через недостатню кількість механізмів виведення. Потім через це у м'язах і фасціях формуються больові точки тиску, так звані тригерні точки. При болях в грудній клітині вони зазвичай знаходяться у м'язах грудної клітини, міжреберних ділянках та м'язах спини, що знаходяться у грудному відділі хребта.

Однак, причиною можуть бути й і інші ділянки відповідного міофасціального ланцюга, діафрагма наприклад. Тригер також може бути розташований у м'язах уздовж хребтового стовпа. Крім того, міофасціальний дисбаланс під час роботи м'язів з часом призводить до деформацій скелетної системи. Цього можна уникнути за допомогою вчасного застосування профілактичних заходів.

Напруга і скорочення м'язів навколо грудного відділу хребта блокують хребтові, хребтово-крижові і грудинно-крижові суглоби. Це може призводити не лише до болю у грудях, але й до обмежень у русі. Вирішальним фактором тут є – зберігати цю зону у якомога активному стані. В іншому випадку фасціальна мережа обвиває груди та життєвоважливі органи як корсет. Часте сидіння з нахиленою вперед поставою обмежує вертикальне положення і здатність до ротації грудного відділу хребта та пов'язаних з ним ребер. Рухливість грудного відділу хребта і особливо ребер грає вирішальну роль для дихання та здоров'я плечей. При кожному вдиху ребра повинні вільно рухатися і дозволяти грудній клітині розширюватися. Якщо ви сидите занадто багато, м'язи ребер затвердівають у повернутому вперед положенні та стискають грудну клітину. Поступово створюється фасціальна "броня", в якій м'язи "затиснуті" між ребрами й уздовж хребта.

 

Інші причини болю в грудях, інакше кажучи, грудній клітці:

 • Травми грудної клітки: забиття та переломи ребер, ключиці і грудини унаслідок нещасного випадку. Оскільки грудна клітка відповідає за дихання – то чхання, кашель та натискання часто супроводжується болем, якщо грудна клітка пошкоджена. Зокрема травми ребер, які часто розповсюджуються поясоподібно навколо грудної клітки. На етапі реабілітації, вже після заживання травми, доцільним буде самомасаж за допомогою продуктів BLACKROLL ®. Це може послабити будь-які фасціальні спайки і затвердіння м'язів, що могли виникнути через напругу, аби втримати поставу та полегшити біль у грудях.
 • Запалення нервових корінців (радикуліт)
 • Блокади і запалення хребтових суглобів (фасеткові суглоби)
 • Просковзування хребців (спондилолістез)
 • Сколіоз
 • Переломи хребців
 • Звуження хребтового каналу (спінальний стеноз)

 

ДОКТОР ТОРСТЕН ПФІЦЕР, КВАЛІФІКОВАНИЙ ТЕРАПЕВТ З БОЛЮ ТА ТРЕНЕР ПО ЗДОРОВ'Ю:

«На щастя, більше ніж 90 відсотків скарг на біль у грудях мають "функціональну" природу. Продукція BLACKROLL ® разом з правильними вправами допоможе вам зменшити дискомфорт вже за декілька днів. У довгостроковій перспективі ви зможете покращити свою рухливість і покращити поставу»

 

ПОРАДИ ЩОДО САМОСТІЙНОГО УСУНЕННЯ БОЛЕЙ У ГРУДЯХ:

 • Розслаблення м'язів і фасції

Якщо міофасціальна напруга є причиною болю в грудній клітці – то потрібно відновити еластичність фасцій, а також розслабити затверділі м'язи.

Пророблення м'язів подвійним масажним м'ячем BLACKROLL

 • Активація

Свідомі і активні рухи грудного відділу хребта забезпечують відновлення рухливості.

 • Поліпшення постави

Крім того, ви повинні працювати саме над поставою, щоб утримувати поздовжню вісь тіла в потрібному положенні і таким чином компенсувати міофасціальний дисбаланс. Якщо взяти поставу і рухливість тіла під контроль, то в довгостроковій перспективі біль у грудях зменшиться.

Повернутися до списку публікацій

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Ще ніхто не залишив коментар коментарі. Ви можете бути першим!
Перед публікацією коментарі проходять модерацію.

Натискаючи кнопку «Надіслати» ви приймаєте умови Публічної оферти 

Купити в 1 клік