Мал. 1. Фасція містить в 10 разів більше нервових закінчень, ніж м'язи
Нейробіологічні пояснення
Директор дослідницького проекту фасціальної тканини (Fascia Research Project) Ульмського університету Роберт Шляйп і його команда припустили, що зміна в тонусі досягається не тільки завдяки фізичній дії на фасцію, але відбувається обов'язково під контролем нервової системи. Дослідники зробили висновок, що один з потенційних механізмів впливу мануального тиску на фасцію може виходити з функцій механорецепторов - тілець Руффіні (англ. Ruffini corpuscles).
Завдяки клінічним дослідженням було виявлено, що застосування повільного, помірного тиску на шкіру може створювати позитивні зміни як локально, так й централізовано. Ці зміни проходять в точці застосування тиску, а також створюють загальне відчуття розслаблення. У цьому процесі тільця Руффіні реагують на поверхневе розтягування шкіри синхронно з самим тиском, на відміну від інших механорецепторов, які реагують тільки моментально.
Коли ми застосовуємо тиск на нашу шкіру (за допомогою рук або Фоам-роллера), ми стимулюємо механорецептори. Імпульси направляются через сенсорні нерви в мозку. Мозок оцінює і реагує, посилаючи імпульси самостійно через нерви до різних частин тіла, в результаті чого зміни відбуваються в діаметрі кровоносних судин, дихання і м'язового тонусу.